Välj föreställning:

Kontakt

Götgatan 55 116 21 Stockholm Tel: 08-505 290 00 Mail: info@gotalejon.se

Ledning

VD / Exekutiv producent Kristjan Ragnar Kristjansson kristjan@gotalejon.se

Producent

Åsa Holmgren
0707-91 44 44
asa@gotalejon.se

Marknads- & försäljningsansvarig

Cathrin Wentzel
cathrin@gotalejon.se

 

Ekonomiansvarig

Karin Tengsved
ekonomi@gotalejon.se

 

Foajé, bar & restaurangansvarig

Anna-Lena Saarikoski anna-lena@gotalejon.se Arbetsansökningar till front of house skickas till: anna-lena@gotalejon.se Matbokningar skickas till: mat@gotalejon.se

Biljettansvarig

Ulrika Magnusson
08-505 290 00
ulrikam@gotalejon.se
biljett@gotalejon.se

 

Tekniskt ansvarig / scenmästare/ansvarig för uthyrningar av teatern

Mikailo Jah
mikailo@gotalejon.se
Förfrågan om att hyra teatern skickas till: uthyrning@gotalejon.se

Driftansvarig teatern

Thomas Ånäs
070-978 35 55
thomas@gotalejon.se



Göta Lejons biljettkassa

Telefon: 08-505 290 00 Mail: biljett@gotalejon.se

Biljettkassans öppettider:

Måndag–fredag 11.00-18.00
Lördag 12.00-16.00
Söndag STÄNGT
OBS! Vid föreställning håller vi öppet fram till föreställningens start.
 
   
Biljettkassan är stängd nedan datum:
 
25 maj STÄNGT
6 juni STÄNGT

Intresserad att hyra Göta Lejon?

Brolles resa i vår mood trailer!

Brolle på jakt efter Elvis...

The magic spot i Sun Studio!

Brolle i Memphis!

Förbeställ med vår app

Pressen älskar Skifs show

Teatersupé före föreställningen